Актуальний бізнес в Україні 2017-2018: ТОП 7 ідей

Спочатку у людини з’являється бажання почати свій бізнес, а усі інші її дії – похідні від нього. Після появи уже згаданого бажання розпочати свою справу та утвердження думки, що необхідно приступати до роботи, наступним кроком буде вибір ідеї.

Актуальний бізнес в Україні 2017-2018: ТОП 7 ідей

Реальний бізнес має безліч напрямків, серед розмаїття яких легко загубитися, тому краще вибирати ту нішу, на якій ви самі добре розумієтесь або усерйоз збираєтесь освоювати. І, звичайно ж, обов’язково потрібно проаналізувати актуальність ідеї для свого регіону та цільової аудиторії.

Як ми уже писали, найкращий бізнес той, на якому ви добре розумієтесь і який вирішує проблеми або задовільняє потреби людей. Але варто відзначити також, що регулярно фахівці складають списки популярних і дохідних напрямків бізнесу, які можуть вам знадобитись у плані вибору ідей.

Оскільки нас цікавить саме малий бізнес, ми не будемо розглядати ідеї, для реалізації яких потрібно бути власником олігархічного капіталу, а перейдемо до тих тематик, у яких можна почати роботу за наявності порівняно невеликого капіталу. Отже, який бізнес в Україні цього року буде найкращим вибором для початківців?

Нішеві інтернет-магазини

 

Актуальний бізнес в Україні 2017-2018: ТОП 7 ідей
@Fotolia

Кількість онлайн-користувачів в Україні уже впритул наблизилася до позначки 15 мільйонів людей, і багато з них здійснюють покупки в Інтернеті, зокрема регулярно. Уявляєте собі, який тут потенціал для бізнесу з урахуванням того, що ви не обмежені у географічному плані? Продажі можна здійснювати у режимі 24/7, а нові категорії товарів додавати одним кліком мишки.

Це, до речі, чудовий бізнес під час кризи, адже навіть в умовах загального падіння економіки України темпи зростання сектора електронної комерції вражають. Інформації про те, як розвивати бізнес інтернет-магазину, у нашому блозі більш ніж достатньо. І постійно будуть з’являтися нові цікаві статті, тому слідкуйте за оновленнями.

Важливий момент щодо e-commerce, який ми винесли до заголовку, – орієнтуйтеся на окремі ніші і не намагайтеся створювати інтернет-магазини, у яких продається усе. Прагнення осягнути неосяжне зазвичай закінчується банкрутством. Простий приклад: як думаєте, у кого з двох підприємців більше шансів побудувати успішний бізнес – того, хто створює гіпермаркет на кшталт «Розетки», чи у того, який вирішив почати із двох-трьох категорій товарів і потім поступово розширювати асортимент у міру зростання? Думаю, відповідь очевидна.

 • Орієнтовна сума вкладень: 6-8 тисяч грн. на розробку сайту інтернет-магазину.
 • Що потрібно для старту: запуск сайту інтернет-магазину, купівля партії товару (залежить від вартості одиниці та обсягу закупівлі).
 • Послуги інтернет-маркетингу: від 6000 грн. на місяць.
 • Орієнтовний час окупності: від 5-6 місяців. Зазвичай через півроку обіг становить від 100 тис. грн. на місяць і більше.
 • Час на відкриття: від одного-двох тижнів.
 • Необхідність спеціальних знань: ні.

ОРГАНІЗАЦІЯ ДОСТАВКИ ЇЖІ

Актуальний бізнес в Україні 2017-2018: ТОП 7 ідей

У США та країнах Західної Європи це один із найпопулярніших напрямків розвитку малого та середнього бізнесу, і фактично ринок там уже поділений та зайнятий. На відміну від Росії та України, де ця ніша залишається вільною для входження нових гравців. Як правило, певний рівень конкуренції наявний тільки у великих містах, але регіональні підприємці практично у всіх випадках орієнтовані лише на доставку у межах міста. Тому якщо спробувати працювати у цьому напрямку як в окремому сегменті (суші, піца, дитяче харчування), так і покриваючи більш широкий спектр пропозицій, перспектива зростання буде досить хорошою.

Основними напрямами розвитку такого бізнесу є доставка їжі з кафе та ресторанів, фастфуд (суші і піца), а також обідів до офісів. Хоча багато людей хочуть як і колись купувати продукти у магазині або замовляти безпосередньо у закладі, одразу на місці. Поява оригінального проекту у цій сфері здатна змінити властиві для них купівельні звички.

Можна організувати прийом і обробку замовлень у режимі онлайн, приймаючи замовлення через сайт. Або як варіант – домовитися про партнерство з рестораном, який може передавати вам такі замовлення, а вашим завданням буде їхня доставка до клієнта.

 • Орієнтовна сума вкладень: від 10 тис. грн. на розробку сайту + оплата роботи кур’єрів. Варіант мінімум – безкоштовне створення сторінки на Facebook.
 • Що потрібно для старту: запуск сайту, договори із постачальниками (ресторани, кафе та бістро).
 • Орієнтовний час окупності: від 5-6 місяців (при розробці сайту) або 3-4 місяці, якщо працювати із соцмережами.
 • Час на відкриття: від одного-двох тижнів.
 • Необхідність спеціальних знань: ні.

БІЗНЕС ПО ФРАНШИЗІ

Актуальний бізнес в Україні 2017-2018: ТОП 7 ідей

В умовах фінансової кризи ситуація на ринку щодо залучення платоспроможних клієнтів істотно ускладнилася. Таким чином, виросли вимоги і до компетенції підприємців – для виведення бізнесу на точку беззбитковості і виживання в умовах жорсткої конкуренції потрібно грамотно розподіляти ресурси, бути гнучким і здійснювати якомога менше помилок. У таких умовах організація бізнесу по франшизі стає одним із найбільш привабливих варіантів для широкого кола людей, які бажають стати підприємцями.

Франшиза дає власникові бізнесу ряд переваг, таких, як швидкий старт, відсутність необхідності тестувати бізнес-модель, перевірені на практиці методи організації роботи та залучення клієнтів. Таким чином, знижується ризик збитковості проекту, можна легше і швидше вийти на окупність.

Пропозицій франшизи можна знайти чимало у найрізноманітніших сферах. В Україні прикладами стануть такі відомі франшизи, як кав’ярня «Шоколадница», піцерії «Celentano», мережа автомийок без води Royal Carwash. Також це може бути франчайзинг від відомих європейських брендів із продажу одягу, товарів для дому та іншої продукції масового попиту. Основний плюс – можливість продавати популярний і якісний товар під відомим брендом як в офлайні, так і онлайн.

 • Орієнтовна сума вкладень: від $3-5 тис. доларів залежно від ніші. Якщо потрібен офіс/приміщення – вийде дорожче. Якщо є потреба в інтернет-магазині, дивіться перший варіант.
 • Що потрібно для старту: приміщення, оплата роботи персоналу, закупівля партії товару.
 • Орієнтовний час окупності: від 1 року і вище, якщо уся діяльність проходить оффлайн. Або 5-6 місяців при роботі у сфері електронної комерції.
 • Час на відкриття: від 1 місяця і довше.
 • Необхідність спеціальних знань: здебільшого необхідний досвід роботи у ніші. Якщо йдеться просто про торгівлю, тоді спеціальні знання не потрібні.

СОЦІАЛЬНІ ПРОЕКТИ

Йдеться про малий бізнес, орієнтований на різні соціальні групи. Така підприємницька діяльність перспективна у великих містах і регіональних центрах та зазвичай досить швидко приносить прибуток. Приклади таких бізнес-проектів: коворкінг або кафе для фрілансерів, квест-кімнати, скалодроми, центри дитячої творчості і т. ін. Зрозуміло, що, за невеликим винятком, потенціал клієнтської бази для власника такого бізнесу існує у будь-якому великому місті.

Актуальний бізнес в Україні 2017-2018: ТОП 7 ідей

Плюси соціально-орієнтованих бізнес-проектів полягають у відносно невисокому обсязі інвестицій, необхідних для старту, а також доступності для потенційних клієнтів. У прикладі з тим же скалодромом початкові інвестиції становлять від 3 до 5 тисяч доларів на купівлю необхідного обладнання, а вартість абонемента для одного з батьків дитини коливається у діапазоні 30-50 грн. для  одноразового відвідування і 300-500 грн. на місяць при виборі постійного абонемента.

 • Орієнтовна сума вкладень: від $2 тис. доларів залежно від ніші.
 • Що потрібно для старту: приміщення, найманий персонал.
 • Орієнтовний час окупності: від 1 до 2 років.
 • Складнощі реалізації: необхідність у кваліфікованому персоналі.
 • Час на відкриття: від 3 тижнів до 2 місяців.
 • Необхідність спеціальних знань: ні.

ДИТЯЧІ ТОВАРИ

Актуальний бізнес в Україні 2017-2018: ТОП 7 ідей

 

Мабуть, є не так уже й багато ніш, які б користувались таким високим і стабільним попитом, як дитячі товари. Причому під цією загальною назвою розуміють декілька ніш, кожна з яких велика навіть сама по собі. Це і дитячий одяг, і харчування, предмети гігієни та іграшки. Найбільша маржинальність, згідно з відгуками учасників цього ринку, перебуває саме в останньому сегменті. І поріг входження навіть при покупці значної партії товару буде відносно невеликим.

Бізнес в Україні багато у чому залежить від економічної ситуації, а отже, у цьому контексті торгівля дитячими товарами має і певні переваги – швидка окупність, для якої зазвичай потрібно від 4-6 місяців. Вагому роль відіграє і наявність постійного попиту з боку молодих батьків. Враховуючи, що величезна кількість молодих батьків є активними користувачами Інтернету, ця ніша буде хорошим вибором для створення інтернет-магазину.

 • Орієнтовна сума вкладень: від $3 тис. доларів.
 • Що потрібно для старту: приміщення для магазину або складу (при торгівлі в Інтернеті).
 • Орієнтовний час окупності: від 6 місяців залежно від маркетингових зусиль і кількості клієнтів.
 • Складнощі реалізації: для деяких груп товарів потрібна сертифікація.
 • Час на відкриття: від 1 до 2 місяців.
 • Необхідність спеціальних знань: ні.

РЕМОНТ ПОБУТОВОЇ ТЕХНІКИ ТА ЕЛЕКТРОНІКИ

 

Актуальний бізнес в Україні 2017-2018: ТОП 7 ідей

Актуальний бізнес під час кризи, особливо з урахуванням майже триразової девальвації національної валюти за останній рік. Скорочення доходів потенційних покупців і згортання сегменту споживчого кредитування призвело до серйозного падіння попиту на техніку та електроніку. Багато хто надає перевагу ремонту і подальшому використанню старого пристрою замість того, щоб віддавати останні гроші, купуючи нові товари за цінами, що зросли у рази. Тому відкриття бізнесу з ремонту побутової техніки та електроніки актуальне як у період стабільного стану економіки, так і під час падіння.

Також під час кризи активізується торгівля б/у технікою, яка теж має властивість ламатися, що і приводить до підприємця нових клієнтів. Зазвичай падіння попиту менше відзначається на сегменті преміум-товарів та економ-пропозицій, а ось середній клас страждає найбільше. Тому саме на цю нішу і потрібно орієнтуватися насамперед.

 • Орієнтовна сума входження: від $2-3 тис. доларів на обладнання, фонд заробітної плати і базовий набір деталей.
 • Що потрібно для старту: приміщення для роботи.
 • Орієнтовний час окупності: від 5-6 місяців залежно від маркетингових зусиль і кількості клієнтів.
 • Складнощі реалізації: необхідність у кваліфікованому персоналі.
 • Час на відкриття: до 1 місяця.
 • Необхідність спеціальних знань: розуміння особливостей ніші і відповідні навички з ремонту техніки

ОСВІТНІ КУРСИ

Необхідність навчання для сучасної людини стає одним із пріоритетів, адже в умовах динамічного ринку праці вимоги до профільних фахівців зростають. Причому на тлі класичних оффлайн-курсів стрімко набирають популярність онлайн-ресурси, пропонуючи можливість отримання знань за десятками різних спеціальностей. Головне – давати людям ті знання, які вони дійсно зможуть застосувати на практиці і які допоможуть їм збільшити основний або отримати додатковий дохід.

Актуальний бізнес в Україні 2017-2018: ТОП 7 ідей

При організації бізнесу освітніх курсів основна складність – підбір професіоналів при формуванні викладацького складу. Враховуючи, що від таких фахівців багато у чому залежить якість матеріалів і викладання загалом, до питання їхнього підбору необхідно підходити особливо ретельно. А фонд заробітної плати при організації цього підприємства буде основною інвестицією.

Також варто відзначити, що найбільшою популярністю в останні роки користуються курси, пов’язані з навчанням основ IT-спеціальностей, іноземних мов, фінансів та бухгалтерії, косметології і т. ін. Варто обдумано підходити до вибору напрямку, щоб кількість попиту з боку потенційних абітурієнтів у вашому місті була достатньою для ведення прибуткової діяльності.

Звичайно, описати усі перспективні варіанти бізнесу в Україні в одній статті просто неможливо, тому ось вам ще кілька порад щодо того, як вибрати нішу, щоб побудувати успішний бізнес. Оптимальною вважають ту, яка незайнята, і в той же час має достатній потенціал попиту. Правда, проблема полягає у тому, що таких у наш час майже не залишилось, тому оптимальною стратегією буде пошук такої ніші, яка знаходиться на початку свого життєвого циклу або ж у стадії інтенсивного зростання.

 • Орієнтовна сума входження: від $3-4 тис. доларів на оплату приміщення, фонд заробітної плати і необхідну техніку.
 • Що потрібно для старту: приміщення для роботи, персонал і технічні засоби.
 • Орієнтовний час окупності: від 1-2 років.
 • Складнощі реалізації: потреба у кваліфікованому персоналі.
 • Час на відкриття: від 1 до 3 місяців.
 • Необхідність спеціальних знань: розуміння особливостей ніші.

Ну і, звичайно, завжди варто враховувати можливість на початкових етапах виконувати усю або більшу частину роботи самостійно, а замість офісу – працювати у режимі онлайн. Таким чином, матимете змогу добре зекономити, але у процесі розвитку у будь-якому випадку необхідно шукати можливості для масштабування і зростання.

На підставі розглянутих нами напрямків бізнесу та приблизних витрат на входження до кожної ніші можна зробити прості висновки. Більшість перерахованих ідей бізнесу не вимагають наявності спеціалізованих знань, але потрібно розуміти специфіку обраної ділянки або знайти кваліфікований персонал. Найбільш витратними напрямками є бізнес по франшизі та освітні курси, а найбільш вигідними у плані швидкості запуску і порогу входження – доставка їжі та запуск нішевого інтернет-магазину.

Сохраните, чтобы не потерять!

ПОДПИСЫВАЙТЕСЬ И ЧИТАЙТЕ ПЕРВЫМИ НАШИ НОВЫЕ И ИНТЕРЕСНЫЕ ПОСТЫ В Pinterest

Понравилось ? Поделись с друзьями !

Понравилось? Присоединяйся к нашему сообществу: Одноклассники    Вконтакте  Facebook    Pinterest   Twitter 

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Актуальний бізнес в Україні 2017-2018: ТОП 7 ідей